Küçük çiftlik parkta herkes horona duyacak

42

Karadeniz FM ve URU işbirliği ile bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Maçka’da Buluşalım – Bir Karadeniz Şöleni’nde birbirinden güzel tatlar, el sanatları, sanat atölyeleri ve Karadeniz bölgesinin en güzel sesleri sahne alacak ve bu etkinlikle tüm Karadenizliler ve Karadenizlileri sevenler bir araya gelerek eğlenecekler.

İstanbul’un kalbinde Karadeniz şovu!

İlki geçtiğimiz yıl yapılan ve  Türkiye magazin ve kültür sanat gündemine oturan İstanbul’un en havalı yöresel festivali “Maçka’da Buluşalım – Bir Karadeniz Şöleni” bu sene de tıpkı geçtiğimiz yıl ki gibi İstanbul’da binlerce kişiyi tulum ve kemençeye doyuracak. Maçka’da Karadenizliler ve Karadeniz severlerin buluşacağı bu muhteşem şölende, Karadeniz bölgesine ait yaptığı özgü eserlerle ve son yıllarda yaptığı müzikal çalışmalar ve seslendirdiği Karadeniz bölgesine ait şarkılarla tanınan Resul Dindar, Her kesimden insanı çaldığı kemençe ile insanları kendine hayran bırakan Ekin Uzunlar, Karadeniz müziğinin son dönemlerde yükselen grubu İmera, Gökhan Birben Karadeniz müziğinin otantik ruhunu yeni nesile aktaran , Karadeniz müziğinin son dönemlerde en popüler genç kadın vokallerinden Ezgi Eyüboğlu, söylediği Karadeniz yöresinde ait duygusal şarkılar ile gönüllerde taht kuran Salih Yılmaz sahne alacak. Ayrıca “130 BPM Karadeniz” remixleri ile Emrullah Gül Karadeniz DJ performansı yaparak bir ilki gerçekleştirecek.

Dolu dolu Karadeniz

Karadenizli ve Karadeniz sevdalısı insanları geçen yıl aynı gün aynı yerde buluşturan ve yağan yağmura dahi aldırış etmenden binlerce kişiye kemençe ve horon keyfi yaşatan Karadeniz şöleni de bu yıl yine “Hayde Horona” diyerek binlerce kişiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Karadeniz’i İstanbul’un Maçka ilçesinde “Maçka’da Buluşalım – Bir Karadeniz Şöleni”, Karadeniz FM ve URU iş birliği ile 8 Eylül’de KüçükÇiftlik Park’ta yaşanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.