Bu hafta biri yerli yedi film vizyona girdi

234

Biri yerli olmak üzere 7 film Türkiye sinema salonlarında sinemaseverle buluştu.

ANGRY BIRDS 2

Bu hafta vizyona giren filmlerden sadece Angry Birds 2 animasyon filmi olarak özellikle çocuklara hitap eden film olarak dikkati çekiyor. Bu filmde yeşil domuzlarla beraber yaşamak zorunda kalan uçamayan kuşların hikayesi anlatılıyor.

SESİNDE AŞK VAR

Haftanın tek yerli filmi Osman Taşçı’nın yönettiği başrollerini Burak Tozkoparan ve Hayal Köseoğlu canlandırdığı “Sesinde Aşk Var” filmi oldu. Film 17 yaşında iken hayatına yeni bir yön vermesi gerekirken aşk ile tanışan bir kızın hikayesini anlatıyor

GECE KUŞU

Yönetmenliğini Nisha Ganatra’nın yaptığı komedi ve dram tarzı filmde Emma Thompson ve Jhon Lithgow üstlenirken film uzun yıllardır sürdürdüğü talk şov programını kaybetme riski yaşayan Katherine ve ona yardım etmek isteyen hayranı Molly’in hikayesini anlatıyor.

SIR TUTABİLİR MİSİN?

Orijinal adı “Can You Keep a Secret ?” olan filmin yönetmen koltuğunda Elise Duran otururken,  Alexandra Daddario ve Tyler Hoechlin filmin başrollerini üstlendiler. Film yolculuk ettiği bir uçakta yaşadığı gerilim esnasında kendisine ait sırlarını anlatan Emma’nın daha sonra bu adamla tekrar karşılaşmasını anlatıyor.

KAÇIŞ OYUNU

Yönetmenliğini ve senaristliğini Jacques Kluger üstlendiği, Franck Thilliez’in ”Puzzle” adlı romanından uyarlanan Belçika yapımı korku filminde, Paranoya adında bir kaçış oyununa katılan Lucas ve Chole adındaki arkadaşın yaşadıklarını korku tarzında sinemaseverlere aktarılmış.

ALCATRAZ

Beyazperdeye en çok aktarılan filmlerden biri olma özelliğini taşıyan Alcatraz filminin yönetmenliğini ve senaristliği Andrew Jones üstlenirken filmde başrolleri Gareth Lawrence, Derek Nelson ve Mark Homer paylaşmışlar. Film eski bir gangsterin liderliğinde eski bir soyguncu ve bir kaç mahkumun Alcatraz adlı hapishaneden kaçışını anlatıyor.

KÜÇÜK BEYAZ YALANLAR DEVAM EDİYOR

2010 yılında ünlü oyuncu Guillaume Canet’nin çektiği filmin devamı niteliğindeki filmde François Cluzet, Marion Cotillard, Gilles gibi Fransız sinemasının tanınmış oyuncuları başrolleri üstlenirken filmde bir önceki filmdeki tüm karakterlerin 8 yıl sonra bir sürpriz doğum günü için bir araya gelmesini anlatıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.