Dünyaca ünlü opera sanatçısına taciz suçlaması

362

Dünyanın yaşayan en büyük opera sanatçılarından biri olan 78 yaşındaki Domingo’nun opera camiasındaki beraber çalıştığı kadınları iş karşılığı cinsel ilişkiye zorladığı ya da reddedildiğinde kadınları cezalandırdığı iddiası magazin dünyasına bomba gibi düştü.

Placido Domingo’nun bir dansçısı ve sekiz şarkıcısını 1980 yılından itibaren 30 yıl boyunca cinsel tacizleri ile mağdur ettiği öne sürülürken olayın sosyal medyada duyulmasının ardından büyük bir infial oluştu..

Placido Domingo için suçlamalarda bulunan kadınlardan birisi ünlü opera sanatçısının elle tacizine uğradığını, diğer cinsel tacize uğradığını iddia eden üç kadın ise Domingo tarafından otel odası ve soyunma odalarında Domingo’nun kendilerini dudaktan öpmeleri sonucu cinsel tacize uğradıkları ifade edildi..

İngiltere’nin en prestijli gazetelerinden biri olan Daily Mail gazetesinin haberine göre; Domingo ile çalışan bir çok kadının, Domingo’nun bu tavırlarından rahatsızlık duyduklarını ama kariyerleri için ses çıkaramadıklarını belirtti.

Ayrıca olaylara tanık olduklarını iddia eden opera camiasından en az 30 kadın, İspanyol yıldız Placido Domingo tarafından sergilenen cinsel taciz ve uygunsuz hareketlere tanık olduklarını söylediler.

Placido Domingo’nun cinsel tacizleri karşısında mağdur olduğunu iddia eden kadınlar arasında orkestrasında çalışan müzisyenler, şarkıcılar, set arkasında çalışan elemanlar, bir yönetici ve ses eğitmenleri bulunuyor. Placido Domingo’nun cinsel taciz suçlarının bir çoğunun Amerika’da bulunan Los Angeles ve Washington kentlerinde yürüttüğü oprera direktörlüğü dönemlerine denk geliyor.

DOMİNGO’DAN HAKKINDAKİ İDDİALARA YALANLAMA

14 Grammy ödüllü ünlü opera sanatçısı Placido Domingo ise hakkındaki taciz iddialarını yalanladı. Bugüne kadar yaşadığı tüm ilişkilerinin ve yaşanmışlıkların karşılıklı rıza ile yaşandığını, kendisini bilen insanların, kendisinin hiç kimseyi rencide edecek bir davranış sergilemeyeceğimi çok iyi bilirler. Opera dünyasına 50 yılımı verdim ve kendime göre ayrıcalıklı bir sanatçıyım. Hakkımda yapılan tüm suçlamalar gerçeği yansıtmamaktadır” dedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.