Sevcan Orhan’dan Beyşehir’de unutulmaz konser

331

Geçirdiği ameliyat sonrasında sahnelere geri dönüş yapan Sevcan Orhan konserden konsere koşarak adından son dönemde sıkça söz ettirmeye başladı.Sevcan orhan geçtiğimiz günlerde Beyşehir’de bu yıl on beşincisi gerçekleştirilen Beyşehir Uluslarası Göl Festivali’nde sahne aldı ve müzikseverlere harika bir gece yaşattı.

Sevcan Orhan’ı Konya’nın Beyşehir ilçesinde gerçekleştirilen Uluslararası Göl Festivali kapsamında hayranları yanlız bırakmadı. Konserinde müzikseverleri “Arabım Fellahi” parçasıyla selamlarken Sevcan Orhan, “Yıllar önce burada yine  sizlerle muhteşem bir gece yaşamıştık. Burayı gezmek ayrı bir güzel, insanları daha güzel, sofrası ayrı güzel. Bu gece ben buraya sadece konser vermeye değil ayrıca muhabbete geldim” diyerek gecenin ilk açılışını yaptı.

USTALARI UNUTMADI..

Her konserinde olduğu gibi Beyşehir’deki konserinde de Türk müziğine büyük izler bırakan büyük ustalarını da unutmadı. Konserinde Ahmet Kaya, Müslüm Gürses ve Kazım Koyuncu gibi ustaları unutmayarak onların unutulmayan parçalarını seslendirdi. Usta isimlerin şarkılarını sahnede seslendirdiği esnada konseri izlemeye gelen tüm konuklar bu şarkılara hep bir ağızdan koro halinde eşlik ettiler

TÜRKİYE’DE KADIN OLMAK HALA ÇOK ZOR…

Konserinde Türk müziğin ustalarının şarkılarını söyledikten sonra “Ülkemizde kadın olmak zor. Toplumumuz kadının üzerine ağır sorumluluklar yüklemiş ve bu sorumlulukları taşımak çok ama çok zor” şimdi sizlere çok sevdiğim bir türküyü seslendirmek istiyorum ama önce bu türkümüzün efsaneleşen hikayesini anlatmak istiyorum diyerek “Uyan Sunam” türküsünün hikayesini anlatırken duygu dolu anlar yaşadı. Daha sonra ”Uyan Sunam” türküsünü seslendiren Orhan’ı konseri izleyen binlerce kişi ayakta dakikalarca alkışladı.

Beyşehir’deki konserini yaklaşık 8 bin kişinin izlediği , konserin finalinde Edip Akbayram’ın ölümsüz eseri “Aldırma Gönül” parçasını ile sonlandırırken sahneden alkışlar altında ayrıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.