Bodrum’da Livaneli rüzgarı

140

Zülfü Livaneli ile Sevdalım Hayat Temmuz ayında Bodrum seyircisiyle buluşup, büyük beğeni toplamış ardından gelen yoğun istekler sonucu bu sefer de Zülfü Livaneli ile Sevdalım Haya ekibi Bodrum Antik Tiyatro’da hayranları ile tekrar buluştu. Bodrum halkı ve tatilini Bodrum’da geçiren müzikseverler ilk konsere olduğu gibi ikinci konsere yoğun ilgi gösterdiler. Antik Tiyatro’da gerçekleşen konser esnasında rüzgarın şiddetini yer yer artırdığı gecede sahne alan Zülfü Livaneli, “ Magazin dünyasında Zülfü Livaneli rüzgarı diye yazılır çizilirdi. Sanat hayatımda ilk kez bunun ne demek olduğunu bu gece anladım. Gerçekten bu kez  Bodrum’da Zülfü Bodrum’da Livaneli rüzgarı esiyor” diyerek konukları güldürdü.

Bu yıl Temmuz ayından sonra Bodrum’da ikinci kez sahne alan Sevdalım Hayat ekibine bu kez yeni bir solist daha katıldı. Türkiye’nin en ünlü orkestra şeflerinden Rengim Gökmen’in yönettiği Livaneli Filarmoni Orkestrası eşliğinde Zülfü Livaneli şarkılarını seslendiren Teyfik Rodos ile Zeynep Halvaşi’ye başarılı sopranolarımızdan Görkem Ezgi Yıldırım’da katıldı. Sanatçı, Sevdalım Hayat ekibi ile birlikte Livaneli şarkıları söyledi.

ALİ İNSAN KONSERE GELEN HERKESİN TAKDİRİNİ KAZANDI

Almanya’da yaşayan Ali İnsan aldığı Mozart Ödülü ile dikkatleri üzerine çekmişti. Zülfü Livaneli’nin davetlisi olarak konsere de katılan Ali İnsan Zülfü Livaneli’nin ‘Güneş Topla Benim İçin’ adlı eserini keman çalarak söylediği paylaşımıyla büyük beğeni toplayan Ali İnsan, Livaneli’nin davetlisi olarak sahneye çıktı ve performansıyla herkesi büyüledi.

‘SEVDALIM HAYAT’ KONSER SONRASI TEKRARDAN GELEN YOĞUN İSTEK ÜZERİNE YENİDEN ANTİK TİYATRO’DA OLACAK

Rengim Gökmen ve orkestrasının her bir nota ile seyirciye muhteşem anlar yaşattığı Sevdalım Hayat, Antik Tiyatro’da yine büyük bir coşku ve heyecanla karşılandılar. Konser sonrası seyircinin yoğun isteği üzerine ,23 Ağustos’ta yeniden Bodrumlularla buluşacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.