Belediye başkanına anlamlı destek

149

Yerel seçimlerde Samsun’un Atakum İlçesi Belediye Başkanlığını CHP’li Cemil Deveci kazanmış ve seçim sonrasında koltuğa oturduğu ilk gün 687 bin liralık hacizle karşılaşarak yerel seçim sonrasında gündeme bomba gibi düşmüştü. Samsun Atakum Belediye’sine yapılan hacizden sonra bir haciz daha geldi. Haciz sonrasında CHP’li Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin makam aracı da dahil olmak üzere 6 araç belediyenin 40 milyon liralık borcuna karşılık haczedilmişti.

 

“KURDUĞUMUZ ŞİRKET KÂR EDİYOR”

Yaşanan olaylardan sonra belediye binası önünde toplanan vatandaşların yanına giden Deveci, “Sizlerin buraya neden geldiğinizi biliyorum. Ben bugün kimseyi davet etmemiştim. Sizlere seçim öncesinde ne söz verdiysem hepsini yapacağım. Ama seçim öncesi beklediğim problem beklediğimden çok  daha ciddi ama benim derdim kimse ile kavga etmek değil. Atakum’a  karşı sorumluluklarım var. Daha önce 8 milyon bütçe sermaye arttırımıyla para aktarılırken bu para  Atakum Belediyesi’nin bütçesinden çıktı. Belediye şirketimizin bugün yaklaşık 40 milyon borcu var. Bizde Atakum Belediyesi’nin bütçesinden 1 kuruş para çıkmadan yeni kurulan şirkette 250 kişiyi istihdam ediyoruz, maaşları ödüyoruz, piyasadan ne alıyorsak aldığımız her şeyi peşin alıyoruz yaklaşık 2,5 ayda kar ediyoruz. Peki daha önceki yönetim  nasıl 40 milyon zarar etti. Hadi tüm bunları bir şekilde anlıyoruz ama sen hiç karda mı etmedin? Atakum halkı olarak bunu eski yönetime sormayacak mısınız? Belediye şirketi üzerinden, Atakum’un cebinden alınan para an itibari ile yaklaşık 100 milyon. Ben her şeyin hesabını vermeye hazırım, elimde belgelerimle her şeyi de ispatlamaya hazırım. Sizler de verdiğiniz verginin hesabını sormalısınız” dedi.

“KİMSENİN EKMEĞİ İLE OYNAMADIM”

Atakum Belediyesi’nde 600 kişinin tam verimli olarak çalıştığını açıklayan Cemil Deveci, “Ben seçimlerden önce söz verdim. Seçimi kazanırsam kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım dedim. Ama eski yönetimin aldığı kişilerde çalışacaklar. Ben çok iyi bir yönetici, belediyeci olamayabilirim ama asla ne ben haksızlık yapmadığım gibi kimsenin de haksız kazanç sağlamasına seyirci kalmayacağım. Bu konuda bana güvenin” diye konuştu.

HALKTAN BELEDİYEYE ARAÇ DESTEĞİ

Yapılan hacizler sonrasında Atakumlu Samsunporlular Derneği Başkanı Cemal Ceyhun Karaca,  6 aracın haciz yoluyla alınmasına Atakum’lu bir çok vatandaşın tepki gösterdiğini ve kendi araçlarının anahtarlarını belediye başkanımıza ulaştırmak için bana teslim ettiler diyerek kendisine teslim edilen araçları ve anahtarlarını Belediye Başkanı Cemil Deveci’ye verdi.

Başkan Deveci, vatandaşların bu anlamlı jestinden dolayı teşekkür ederek, “Devletin halkın araçlarını haczetmesine çok güzel cevap verdiniz” diyerek anahtarları sahiplerine teslim etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.