Merhum ünlü sanatçının kızından alkışlanacak hareket

335

19 Eylül 2018 günü hayatını kaybeden ünlü sanatçımız Ferdi Merter’in kızı, oyuncu, yönetmen ve yazar Almula Merter Churm, “Dokuz Ay On Gün” adındaki yeni kitabı okurları ile buluştu. Almula Merter 2014 yılında İngiliz Robert Churm ile evlenmiş ve geçtiğimi yıl kimsesiz iki kardeşi evlat edinerek büyük takdir toplamıştı. Almula Merter Churm, kitabını ailelere ve kadınlara umut olması amacıyla kaleme aldı. Kitabında hayatının aşkı olarak tanımladığı eşi ile nasıl tanıştığını, hayallerini ve babası Ferdi Merter’e vedasını anlattı.

İMZA GÜNÜNE YOĞUN İLGİ

Almula Merter’in “Dokuz Ay On Gün” adlı kitabı Mona Yayınları tarafından kitapseverlere sunuldu. “Dokuz Ay On Gün” adlı kitabın ilk baskısı hemen tükenince ikinci baskısı hazırlanarak satışa sunuldu. Sosyal medyadan Almula Merter Churm’un kitabı hakkında yaptığı  paylaşımlarından etkilenen bir çok kişi kendisi ile tanışmak için imza günlerine yoğun ilgi gösterdi. Almula Merter Churm’ün anlattıklarından çok etkilenen ve onunla tanışmak isteyen birçok okur, başarılı yazarla imza günlerinde bir araya geldi. Nezih Kitapevi ve D&R mağazasında gerçekleşen imza günlerinde yoğun katılım nedeniyle izdiham yaşandı.

KİTAPTAN ELDE ETTİĞİ GELİRİ BAĞIŞLAYACAK

Almula Merter Churm 51 yaşında anne olma sevincini yaşadığını, kitabında da kadınlara “Hayallerinizin peşinden giderseniz istediğiniz her şeyi başarırsınız” mesajını verdiğini belirterek “Dokuz Ay On Gün” kitabından kendi payına düşen kısmını Koruyucu Aile, Evlat Edinme Derneği’ne (KOREV) bağışlayacağını açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.