Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun Harbiye’de hayranları ile buluştu

277

Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun Turkcell Yıldızlı Geceler konserleri kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde beraber verdikleri konsere müzikseverler yoğun ilgi gösterdi.

Cengiz Kurtoğlu ve Hakan Altun beraber verecekleri konser öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldiler ve aynı sahneyi paylaşmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Konserin ilk bölümünde sahne alan Cengiz Kurtoğlu, “Kendim Ettim Kendim Buldum”, “Yıllarım”, “Duvardaki Resim”, “Gelin Olmuş Gidiyorsun”, “Kadehi Şişeyi Kırarım Bugün” gibi dillerden düşmeyen şarkılarının olduğu bir repertuvarı sunarken Biletlerin erken tükenmesi karşılıklı gönül köprüsü kurduğumuz için oluyor. Bugün burada bizlerle beraber olan herkesten Allah razı olsun” dedi.

Konserde izleyicileri ile sohbet eden Kurtoğlu bu iş benim için bir sevda. 1980 yılından beri sizlerle beraberiz. Tıpkı benim gibi Hakan Altun kardeşim de 1990’lı yıllardan sonra bu sevdaya tutuldu ve o günden beri bizlerle beraber. Sizler bizleri bu gece burada yalnız bırakmadınız bizde bunun karşılığı sizleri mutlu etmek için sahnede sanatımızı icra ediyoruz” diye konuştu.

Konserin ikinci bölümde Hakan Altun sahne aldı. Konserinde “Hani Bekleyecektin”, “Unutamadım”, “Yıkıla Yıkıla”, “Gönül Yarası” ve “Güzeller İçinde” şarkılarını seslendiren ünlü sanatçı, Cengiz Kurtoğlu’nun kendisinin manevi ağabeyi olduğunu ifade etti.

Hakan Altun, konsere gelerek bu gece kendilerini yalnız bırakmayan hayranlarına teşekkür etti ve Cengiz Kurtoğlu ile son 4 yıldır burada birlikte sahne alıyoruz. Bizde burada beraber konser vermek adeta bir gelenek oldu. Şu an bile ilk kez sahneye çıkmış gibi heyecan duyuyoruz. Biz isteriz ki sadece bizim değil tüm sanatçı dostlarımızın konserleri full dolu olsun. Burada şarkı söylemeyi Allah herkese nasip etmez, burada şarkı söylemek bir sanatçı için çok ayrıcalıklı bir şeydir” dedi.

Hakan Altun “Telefon” adlı şarkısını seslendirirken sahnede bulunan tüm ışıkları kapattırdı. Konseri izleyen müzikseverlere de  telefonlarının ışığını açmasını söyleyen sanatçı telefon ışıklar altında şarkısını söylerken “Seviyorsa arayacaktır.” ifadesini kullandı.

Konser her iki sanatçının beraber seslendirdiği Duyanlara Duymayanlara”, “Hain Geceler”, “İstanbul Olmaz Olsun” ve “Yorgun Yıllarım” şarkıları ile biterken konseri izleyen müzikseverler dakikalarca ünlü iki sanatçıyı alkış yağmuruna tuttular.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.