Bodrum’da çıkan orman yangını korkuttu

Bodrum'da çıkan orman yangını korkuttu

108

 

Muğla ilinin Bodrum ilçesi içerisinde ormanlık bir alanda meydana gelen yangın hava ile birlikte karadan gerçekleştirilen müdahalelerle söndürülmüş oldu.

Gündoğan Mahallesi ‘nde yer alan Yayladağ bölgesinde halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın meydana geldi. Ani bir şekilde büyümeye başlayan alevler kısa zaman içerisinde yüzlerce sayıdaki ağacı da sarmış oldu. Söz konusu bu bölgeye hemen Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ile birlikte Bodrum Orman İşletme Şefliği’ne bağlı olarak faaliyet gösteren çok fazla sayıda ekip yönlendirildi. Orman içerisinde çok geniş bir alana yayıldığı bilgisi verilen söz konusu bu yangına havadan da tam tamına 7 tane helikopter müdahale etmeye başladı. İtfaiye ekipleri, alevleri kısa bir zaman içerisinde söndürebilmek amacıyla hava ile birlikte karadan çok yoğun bir şekilde çalışma gerçekleştirdi. Jandarma ile birlikte Acil Sağlık ekipleri ise meydana gelebilecek herhangi bir olumsuzluk olursa diye bölge içerisinde hazır bir şekilde bekledi. 2 saat boyunca devam eden çalışmalar sonrasında yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yüzlerce sayıdaki çam ağacının kül olmuş bulunduğu bu yangın esnasında 3 hektar büyüklüğe sahip bir alan komple yandı.

Diğer taraftan, denize girmekte olan yerli ile yabancı asıllı turistler, yakın bir bölgelerinde denizden su almakta olan helikopteri gördüklerinde şaşkınlıkların hiç bir şekilde gizleyemedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.