Denizli ilinde yamaç paraşütü faciası

Denizli ilinde yamaç paraşütü faciası

43

 

Denizli ilinin Çal ilçesi içerisinde yamaç paraşütüyle havalandıktan çok kısa bir zamandan sonra yere çakıldığı bilgisine ulaşılan 41 yaşında bulunan pilot yaşamını yitirdi.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise, söz konusu bu olay Çal ilçesinde yer alan Çökelez Dağı üzerinde gerçekleşti. Özel bir tane kulüp aracılığıyla birlikte Çökelez Dağı üzerinde eğitim uçuşları dahilinde yamaç paraşütü için atlayış gerçekleştiren Ali Haydar Paksoy havalanmasının ardından çık kısa bir zaman geçmişken yere çakıldı. Çevrede yer alanların ihbarda bulunması ile beraber olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden jandarma ekipleri ile birlikte sağlık görevlileri Paksoy’un olayın yaşamış olduğu yerde hayatını kaybettiğini tespit etti. Talihsiz durumdaki pilotun cansız bedeni ise olayın gerçekleşmiş olduğu yerde gerçekleştirilen incelemelerin hemen sonrasında Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde yer alan morga götürüldü.

Gerçekleştirilmiş olan ilk tespitlere bakılır ise söz konusu bu kazanın ters rüzgardan dolayı kaynaklanmış olabileceği şeklindeki bir ihtimal üstünde durulmakta. Söz konus ubu kaza ile alakalı olarak Jandarma ekipleri tarafından da soruşturma başlatılmış olduğu konusunda açıklama yapıldı.

Yamaç paraşütü yapma esnasında ters rüzgara kapıldığında yere çakılma ihtimalinin çok daha yüksek olduğu bilgisi de verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.