Kurtarılmak için tam 15 saat boyunca açık denizde beklediler

Kurtarılmak için tam 15 saat boyunca açık denizde beklediler

291

 

Trabzon ilinde yer alan Of ilçesi içerisinde 4 Temmuz’da saatler 20:00 sularında Mehmet Ulusoy (41) ile birlikte Burak Karabina (24) adına sahip vatandaşlar, ’’Umut Kardeşler’’ adına sahip tekneyle denize açılıp balık avlamayı istedi.

Kısa bir zaman geçtikten sonra motorun arızalanmasından dolayı denizin orta yerinde kalmış olan 2 vatandaş yanlarına cep telefonlarını almadıklarından dolayı kurtulmayı beklemeye başladı. Yanlarından hiçbir tane tekne geçmediğinden dolayı çok fazla endişelenmeye başlamış olan 2 tane arkadaştan Burak Karabina tekne içerisinde yer alan sosis tipindeki usturmaçayı alıp sahile doğru yüzme konusunda bir karar verdi. Havanında kararmaya başlaması ile yönünü şaşırmış olan Karabina, bir zaman geçtikten sonra gözden tamamen kayboldu.

Ulusoy ile birlikte Karabina’nın yakınları ise sabah erken saatlerde teknenin liman içerisinde yer almadığını ve yakınlarına hiç bir şekilde ulaşamıyor olduklarından dolayı 158 ihbar hattını arayıp durumla ilgili olarak bir ihbarda bulundu. İhbarda bulunulmasının hemen ardından söz konusu bölgeye Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanlığı’ndan hızlı bir şekilde özel bir bot ile birlikte dalgıçlardan oluştuğu açıklanan bir kurtarma ekibi yollandı.

Yaklaşık olarak 15 saat süresince deniz üzerinde yüzüp kıyıya ulaşmaya çalışmakta olan Burak Karabina sosis tipinde olan usturmaça bağlamış bir biçimde Sahil Güvenlik ekiplerinin tarafından bulundu. Sağlık durumunun çok iyi ve bilincinin de açık olduğu bilgisine ulaşılan Karabina kıyıda beklemekte bulunan ambulansa getirilip Of Devlet Hastanesine götürüldü.

Karabina’nın bulunmuş olmasının hemen sonrasında Umut Kardeşler adına sahip tekne ile birlikte içinde yer alan Mehmet Ulusoy’un bulunabilmesi amacıyla Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanlığı ekipleri aramayla alakalı çalışmalara başlamış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.